ЗАСТРАШИВАЊЕ РУСИЈЕ У ЛИТВАНИЈИ: Немачки медији оцењују - "НАТО спрема операцију"

Новости онлајн

14. 04. 2021. у 20:35

ВОЈНИЦИ бундесвера одржавају војне вежбе на немачком полигону „Алтенграбов“, јавља „Дас Ерсте“.

ЗАСТРАШИВАЊЕ РУСИЈЕ У ЛИТВАНИЈИ: Немачки медији оцењују - НАТО спрема операцију

Фото: Депоситпхотос

Телевизија је назвала маневре припремом НАТО-а за операцију „застрашивања“ Русије у Литванији.

- НАТО је 2014. године одлучио да унапред размести снаге тамо, како би послао сигнал. То и јесте наш задатак. То је задатак наше јединице ове године и наредне три - рекао је новинарима један од команданата артиљеријског батаљона.

Како наводи телевизија, операција има за циљ да „осигура безбедност источног обода држава-савезница“ Алијансе.

Информацију о одржавању ових маневара потврдила је и немачка агенција ДПА која, истина, није повезала вежбе војника ни са каквим сигналима, упућеним Москви.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

УЈДУРМА И СКАНДАЛ У ТИРАНИ Славна Албанка тражи ОСТАВКУ АИ министарке - Раму ЛИЧНО тужила: Неповратна и велика штета је нанета