НАПАД НА ЦИВИЛЕ У ТИГРАЈУ: Еритрејски војници убили најмање девет особа

Тањуг

15. 04. 2021. у 00:20

ЕРИТРЕЈСКИ војници отворили су ватру у етиопској покрајини Тиграју и убили најмање девет цивила, а ранили више од десет, изјавио је данас званичник локалне владе.

НАПАД НА ЦИВИЛЕ У ТИГРАЈУ: Еритрејски војници убили најмање девет особа

Фото: Депоситпхотос

Администратор етиопске привремене владе у Тиграју Берхане Гебрецадик рекао је данас да су етиопске снаге националне одбране интервенисале како би одбиле напад у граду Адва, преноси Ројтерс.

- Еритрејски војници убили су невине људе. Да није било Националне одбране која је интервенисала и спасла становнике, наставили би да убијају још људи - рекао је, мислећи на националну војску Етиопије.

Напад показује наставак еритрејског војног присуства у етиопском северном региону Тиграју, упркос обећањима датим прошлог месеца да ће се снаге повући.

Еритрејски војници ушли су у Тиграј у новембру да подрже етиопске савезне трупе које су опколиле снаге лојалне регионалној политичкој партији Тиграјском народноослободилачком фронту (ТПЛФ), подсећа агенција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

А ПОСЛЕ СИЛНИХ СКАНДАЛА У ТИРАНИ: Храбра Србија издржала срамне испаде Албанаца у борби за Светско првенство у фудбалу!