РУСИЈА ГРУПИШЕ СНАГЕ: Још два брода прошла кроз Босфор

ДВА руска ратна брода прошла су данас кроз Босфор, чиме је Москва, заједно са још 15 мањих бродова који су упловили у Црно море, појачала своје поморско присуство у том региону, у тренутку погоршаних односа са Западом и Украјином.

РУСИЈА ГРУПИШЕ СНАГЕ: Још два брода прошла кроз Босфор

Фото: ЕПА

Два десантна брода класе "Ропуча" из руске Северне флоте, прешла су Босфор данас, а очекује се да ће још два таква пловила, овог пута из руске Балтичке флоте, ускоро прећи мореуз, потврдио је Ројтерсов извештач из Истанбула.

Новинска агенција РИА данас је известила да је 15 мањих бродова из састава руске Каспијске флотиле завршило свој прелазак у Црно море у оквиру вежбе.

Као додатни знак појачаних тензија у региону, Ројтерс наводи да је један брод са логистичким камионима и опремом за НАТО снаге у Румунији прошао кроз Босфор у петак увече.

Ово поморско прегруписавање поклапа са огромним нагомилавањем руских трупа у близини Украјине, које је Москва објаснила одбрамбеном војном вежбом, а истовремено је дошло да ескалација сукоба у источној Украјини између проруских сепаратиста и украјинских владиних снага.

Русија је такође привремено ограничила кретање страних ратних бродова и других пловила у близини Крима што је потез који су осудили и Кијев и Вашингтон.

Односи Русије са Вашингтоном, који је прошле недеље отказао размештање два своја ратна брода у Црно море након жестоких руских протеста, налазе се на најнижем нивоу после Хладног рата, а Москва је јуче протерала 10 америчких дипломата у знак одмазде због недавног протеривања истог броја руских дипломата из САД.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне