МЕДИЈИ НАЈАВЉУЈУ: Амерички амбасадор у Русији ипак иде на консултације у Вашингтон

Новости онлајн

20. 04. 2021. у 08:44

АМЕРИЧКИ амбасадор у Москви Џон Саливен вратиће се ове недеље у Вашингтон, пише портал „Аксиос“, позивајући се на представника Стејт департмента.

МЕДИЈИ НАЈАВЉУЈУ: Амерички амбасадор у Русији ипак иде на консултације у Вашингтон

Фото: Пиксабеј

- Амбасадор Саливен ће се ове недеље вратити у САД како би се видео са породицом и састао са члановима нове администрације са којима није имао могућности да се консултује од кад је пристао да настави службу на тој функцији на неодређено време - рекао је представник Стејт департмента.

По његовим речима, Саливен ће се „вратити у Москву у наредним недељама“.

Раније је „Аксиос“, позивајући се на неименоване изворе, писао да Саливен нема намеру да напусти Русију, без обзира на препоруке руског Министарства спољних послова да би требао да оде у Вашингтон на консултације. Како су саопштили извори, ако Русија буде желела да Саливен напусти Москву, „мораће га натерати да то уради“.

Подсетимо, шеф руске дипломатије Сергеј Лавров саопштио је 16. априла да је руска страна посаветовала Саливену да „оде у своју престоницу и обави озбиљне консултације“. Руски МИП сматра да амбасадори Русије и САД у Вашингтону и Москви треба да буду у својим престоницама ради анализе ситуације.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима