ОДГОВОР НА ПРОТЕРИВАЊЕ РУСКИХ ДИПЛОМАТА ИЗ СОФИЈЕ: Русија протерује Бугарске дипломате
МОСКВА је објавила двојицу бугарских дипломата персонама нон грата, као одговор на протеривање руских дипломата из Софије, саопштило је Министарство иностраних послова Русије.
Фото: ЕПА
- Амбасадор Бугарске Атанас Кристин позван је 20. априла у Министарство иностраних послова Русије, где му је била уручена нота Министарства о објављивању персонама нон грата првог секретара конзуларне службе Амбасаде Бугарске у Русији Н. Панајотова и првог секретара службе за трговинско-економска питања амбасаде Бугарске у Русији Ч. Христозова- наводи се у саопштењу.
Наведене дипломате имају 72 часа да напусте територију Русије.
- Ова мера је одговор на, ничем изазвану одлуку бугарске стране из марта о објављивању персонама нон грата двојице службеника амбасаде Русије у Софији- наглашава се у руском ресору.
Подсетимо, МУП Бугарске је 22. Марта саопштио да протерује двојицу дипломата руске амбасаде у Софији.
Препоручујемо
ОГЛАСИЛА СЕ РУСКА АМБАСАДА У СОФИЈИ: Протеривање дипломата неосновано - следи одговор
22. 03. 2021. у 16:58
БУГАРСКА ПРОТЕРУЈЕ РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ: Шпијунски скандал на релацији Софија - Москва
20. 03. 2021. у 19:37
РУСИЈА УРУЧИЛА ПРОТЕСТНУ НОТУ: Још један непријатељски корак с украјинске стране
20. 04. 2021. у 12:17
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)