РУСИЈА ПРЕМА УКРАЈИНИ РАСПОРЕДИЛА 120.000 ВОЈНИКА: Дмитро Кулеба - То не значи да ће престати да нагомилавају своје снаге
РУСИЈА је распоредила 120.000 војника на границама према Украјини, изјавио је данас украјински министар спољних послова Дмитро Кулеба и позвао Запад да уведе Москви додатне економске санкције.
Фото: ЕПА
Руске трупе и даље пристижу у непосредној близини наших граница на североистоку, на истоку и на југу - рекао је Кулеба, пренео је Ројтерс.
На онлајн конференцији за новинаре, шеф украјинске дипломатије је казао да ће за недељу дана број руских војника прећи бројку од 120.000.
- То не значи да ће престати да нагомилавају своје снаге - истакао је он.
Кулеба је позвао Москву да се поново посвети примирју на истоку Украјине.
Он је отворено позвао министре иностраних послова ЕУ да почну да размишљају новој рунди секторских санкција против Русије.
Кулеба је рекао да осећа да министри ЕУ нису спремни на тај корак, али им и поручио да индивидулане санкције против руских званичника нису довољне.
Препоручујемо
ЛУКАШЕНКО ОЦЕЊУЈЕ: "Нормализација ситуације у Донбасу зависи само од Кијева"
20. 04. 2021. у 13:23
ФРОНТАЛНИ НАПАДИ НА РУСИЈУ: Рјабков - Важно је сачувати интелектуално лидерство
20. 04. 2021. у 11:01
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)