"ЦИРКОНОМ" ЋЕ НАОРУЖАТИ И БРОДОВЕ И ПОДМОРНИЦЕ: Тестирање хиперзвучне ракете треба да буде завршено током ове године (ВИДЕО)
РУСКИ министар одбране Сергеј Шојгу саопштио је да се очекује да тестирање хиперзвучне крстареће ракете „Циркон“ буде завршено ове године.
Фото: Твитер МО Русије
Он је на колегијуму Министарства одбране навео да је план да се овим ракетним системом наоружају нуклеарне подморнице и бродови који бораве у водама далеко од матичне обале.
Иначе, „Циркон“ је направљен као противбродска ракета која може да гађа циљеве на мору било које врсте. Брзина лета је око 8-9 маха (односно до 11.000 километара на час), максимални домет лета је до 1.000 километара.
Како је раније саопштено, серијске испоруке пројектила за морнарицу требало би да почну 2022. године.
Поред тога, предвиђено је да у оквиру Северне флоте буде извршено тестирање 79 јединица војне технике.
-То је, између осталог, 13 бродова, четири нуклеарне подморнице – ‘Новосибирск’, ‘Краснојарск’, ‘Кнез Олег’ и ‘Генералисимус Суворов’- навео је Шојгу.
Министар је подсетио да су најновији ратни бродови „Кнез Владимир“ и „Адмирал Касатонов“ успешно реализовали прве иностране експедиције и испунили борбене задатке.
Када је реч о Северној флоти, Шојгу је најавио да ће она током ове године добити 250 јединица најмодернијег наоружања, па ће до краја године њихов удео у наоружању флоте достићи 62, 3 одсто.
-Говорећи о Северној флоти, истичем, да је она данас у стању да осигура заштиту националних интереса и војну безбедност државе на Арктику- рекао је Шојгу и додао да се наставља процес опремања Северне флоте модернијим наоружањем.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
НЕМАЧКА МИНИСТАРКА ОДБРАНЕ: Русија поседује ракете које могу долетети до нас
18. 04. 2021. у 15:06
ОВО ЈЕ НАЈМОЋНИЈИ БРОД НА СВЕТУ: Американци прогласили руску нуклеарну крстарицу за “страх и трепет мора”
18. 04. 2021. у 13:26 >> 13:41
МОЖДА БИ ХТЕЛИ ДА СЕ РАЗОРУЖАМО? Оштар одговор Русије на провокације НАТО
17. 04. 2021. у 14:51
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)