ГРЧКА СЕ "ОТВАРА" ЗА ТУРИСТЕ 15. МАЈА: Мицотакис потврдио - Ова авантура без преседана се завршава!

Тањуг

21. 04. 2021. у 18:55

ГРЧКА би требало да буде у могућности да се отвори за туристе од 15. маја, потврдио је данас премијер Киријакос Мицотакис, рекавши да пандемија корона вируса показује знаке стабилизације чему је допринело увођење вакцина.

ГРЧКА СЕ ОТВАРА ЗА ТУРИСТЕ 15. МАЈА: Мицотакис потврдио - Ова авантура без преседана се завршава!

Фото: Депоситпхотос

- Вакцине, самотестирање и лепше време чине нас сигурним да се ова авантура без преседана завршава - рекао је Мицотакис у посебном телевизијском обраћању, преноси Ројтерс.

Ипак, премијер је додао да су стопе случајева и даље високе и да људи не би требало да путују током ускршњег викенда, који почиње 30. априла.

- Рекао сам да нам је циљ безбедан Ускрс и слободно лето - поновио је Мицотакс.

Додао је да би ресторани требало да могу да се отворе од 3. маја, а школе 10. маја.

Влада је овог месеца започела масовну дистрибуцију бесплатних комплета за кућно тестирање како би поново отворила средње школе и неке службе, јер жели да довољно контролише ситуацију пре почетка туристичке сезоне 15. маја.

Здравствене власти су данас пријавиле 3.015 нових случајева ковид-19 и 86 смртних случајева. Укупан број случајева и смртних случајева достигао је 323.644, односно 9.713, наводи агенција.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (1)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима