КОРОНА СПРЕЧИЛА РАЗВОЈ ГРИПА: У Немачкој први пут после тридесет година није забележен сезонски вирус
СА СВЕГА 519 потврђених случаја ове године, изостао је талас грипа у Немачкој, први пут после скоро три деценије.
Фото: Депоситпхотос
Према критеријумима Радне групе „Инфлуенца“ при Роберт Кох институту (РКИ) истичу да ове сезоне нису испуњени критеријуми за талас грипа.
- То значи да ове сезоне није било таласа грипа - подвлаче они.
То је новина од праћења грипа у Немачкој, од 1992.када је основана радна група.
Као образложење за изостанак таласа грипе експерти наводе епидемиолошке мере које су уведене због пандемије корона вируса.
Препоручујемо
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)