ШТИТИЋЕ И ОД КОРОНЕ И ОД ГРИПА: Компанија Ростек најављује своју вакцину

Танјуг

24. 04. 2021. у 15:52

РУСКА компанија Ростек најавила је да планира да до краја ове или почетка идуће године региструје вакцину против корона вируса коју тренутно развија у својим лабораторијама.

ШТИТИЋЕ И ОД КОРОНЕ И ОД ГРИПА: Компанија Ростек најављује своју вакцину

Фото: Риа.ру

Генерални директор Ростека Сергеј Чемезов потврдио је у интервјуу за ТВ Росија 1 да би вакцина требало истовремено да штити и од корона вируса и од грипа и да је у плану да се даје у једној уместо у две дозе, преноси ТАСС.

У Русији су до сада регистроване три вакцине: Спутњик, Епиваккорона и Ковивак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

ЗА ЦЕЦУ ОПЕТ - ШИПАК! Зашто јој ни ове године не дају Ушће 3? Терминчић звани Видовдан - да се неко смилује