СТИЖЕ ПОДРШКА ИНДИЈИ: Компанија Фајзер шаље медицинску помоћ у вредности од 70 милиона долара
АМЕРИЧКА компанија Фајзер саопштила је данас да ће Индији послати медицинску помоћ у вредности од 70 милиона долара за борбу против ковид-19.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Та фармацеутска компанија послаће медицинску опрему Индији из дистрибуционих центара из САД, Европе и Азије, пренео је лондонски лист Индипендент.
Вакцина Фајзер још није регистрована у Индији, а директор њујоршке компаније Алберт Бурла је рекао да је Фајзер још пре месец дана аплицирао да се та вакцина користи у Индији.
- Дубоко смо забринути критичном ситуацијом у Индији и наша срца су с вама, вашим вољенима и свим Индијцима - написао је Бурла у имејлу запосленима у индијском огранку Фајзера.
Помоћ обухвата лекове који смањују упалу, антикоагуланте који спречавају згрушавање крви и антибиотике за лечење секундарних бактеријских инфекција.
Лекови ће бити доступни одмах.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)