УКРАЈИНЦИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ПРВИ УДАР: Пројекат "Зид" у пуном јеку, ископали стотине километара ровова

Новости онлине

05. 05. 2021. у 11:25

УКРАЈИНСКИ граничари су ископали око 400 километара противтенковског рова на граници са Русијом у оквиру пројекта "Зид",изјавио је шеф Граничне службе Украјине Сергеј Дејнеко.

УКРАЈИНЦИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ПРВИ УДАР: Пројекат Зид у пуном јеку, ископали стотине километара ровова

Фото: Инстаграм

- До сада је ископано око 400 километара противтенковског рова, изграђено 330 километара рокадног пута, постављено 70 километара бодљикаве жице и 100 километара металне ограде - саопштио је он у интервјуу "РБК-Украјина".

Он је додао да је првобитно цена пројекта износила око 143 милиона долара, али је касније била смањена на 90 милиона долара. Од ове суме већ је потрошено 60 милиона долара.

Пројекат "Зид" је почео да се реализује 2014. године. У оквиру њега је предвиђено да се изгради линија утврђења, дужине 2.000 километара на руско-украјинској граници. Радови су требали да се заврше за пола године, али су њихови рокови неколико пута померани, последњи пут - до 2025. године.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ