КРАЈ ЗАКЉУЧАВАЊА ДОНОСИ РАСТ ЦЕНА: Економисти у Аустрији упозоравају - биће последица по потрошаче
ЗАКЉУЧАВАЊЕ услед пандемије вируса корона се окончава у Аустрији, а економисти упозоравају да би то могло донети велики раст цена.

Фото Промо
Карстен Брзески, економиста финансијског концерна ИНГ је уверен да ће закључавање изазвати раст цена у свим областима.
Сва предузећа ће, према његовим речима, губитке од протеклих месеци, покушати да надокнаде повећањем цена својих производа или услуга.
Фризери, ресторани, грађевинари ће повећати своје тарифе, указује он.
То ће, каже, имати последице по потрошаче, јер ће инфлација у другој половини године порасти за три до четири одсто.
Цене су, каже, већ у прошлом периоду скочиле, али је смањење пореза на додатну вредност амортизовало то поскупљење.
Такође и цена енергената је била протеклој години мања па су предузећа могла јефтиније производити.
Али након истека смањења ПДВ-а доћиће до пораста цене енергената.
Каже и да застоји у испорукаа допринесе недостатку робе, па тако и њиховом поскупљењу.
Препоручујемо

ПОРУКА ИЗ АУСТРИЈЕ: Пандемија показала слабости ЕУ, кључно проширење на Западни Балкан
09. 05. 2021. у 16:57

КУРЦ АПЕЛУЈЕ НА ЕМА: Убрзајте са доношењем одлука у вези са руском вакцином!
05. 05. 2021. у 12:53

АУСТРИЈСКА ВЛАДА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: "Зелени пасош" биће дигитални и аналогни
05. 05. 2021. у 10:03

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРЕГЛАСНИ ДОК ВОДЕ ЉУБАВ Комшије Миме Караџића хтеле да сазову савет: "Виђамо Миму, старог вука, како да не"
ГЛУМАЦ Мима Караџић ужива већ неко време са четири деценије млађом Наташом Станић.
08. 04. 2025. у 12:13
Коментари (0)