УНИФОРМЕ ПРОТИВ МАКРОНА: према последњим анкетама, Полицајци и војници у Француској би ВЕЋИНОМ гласали за крајњу десницу
ВОЈНИЦИ и полицајци у Француској већински подржавају кандидаткињу крајње деснице Марин ле Пен.

Полиција на француским улицама / Фото АП
Најновије истраживање које су спровели референтни Институт за испитивање јавног мњења Ипсос и Центар за политичка истраживања познатог париског Факултета политичких наука, показали су да је 44 одсто војника и полицајаца спремно да гласа за Марин ле Пен у првом кругу председничких избора који ће бити одржани за годину дана, а свега 20 одсто за актуелног шефа државе Емануела Макрона.
У другом кругу, Ле Пеновој чувари реда дају чак 60 одсто поверења против Макрона.
Истраживачи кажу да реалност још више иде наруку Марин ле Пен, јер су у испитивању више учествовале категорије војника и полицајаца које имају умеренији став од оних који су свакодневно на терену.
Питање безбедности искочило је у први план предизборне кампање. Из крајње деснице поручују да су се полицајци и војници одлучили да изаберу онога који поштује њихов рад, обећава да ће да их заштитити и да ће им дати средства да несметано обављају функцију, уз поновно успостављање мира и ауторитета државе.
Све се догађа у тренутку кад су војна лица, из активног и резервног састава, послала две упозоравајуће поруке властима да земљи прети грађански рат.
ХИЏАБ НА ИЗБОРИМА
КАКВА атмосфера тренутно влада у Француској, показује и случај Саре Земахи (26), кандидаткиње владајуће странке из Монпељеа на локалним изборима следећег месеца. Она се на званичном плакату појавила са хиџабом, беле боје, који јој је покривао косу. Та одеће није забрањена, али се подигла велика полемика. Дошло је и до поделе унутар владајуће странке, па је њена кандидатура повучена.
Препоручујемо

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини
ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.
19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца
КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.
19. 07. 2025. у 11:16

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)