НЕИЗВЕСНО У ИТАЛИЈИ: Попуштање мера ако се побољша епидемиолошка ситуација
РЕЧ "постепеност" остаје кључна у датумима ублажавања анти-ковид мера у Италији.
Фото АП
Од данас је само један регион остао у тзв. наранџастој зони, а од 1. јуна три региона прелазе у белу зону, од 7. јуна још три.
Преведено на језик свакодневице, то значи да ће у жутим зонама доћи до постепеног скраћивања полицијског часа.
Од сутра ће полицијски час бити на снази од 23 сата (до сада је важио од 22 сата), од 7. јуна од 12 увече.
Ако се епидемиолошка ситуација побољша, полицијски час би могао бити укинут до 21. јуна.
Када известан број региона стигне до тзв. беле зоне, остаће на снази следећа правила понашања: ношење маски, одржавање дистанце и дезинфекција руку.
У тим зонама неће бити полицијског часа.
Од данас су у Италији отворене плаже, са размаком између лежаљки, маске су обавезне приликом кретања по плажи, а ресторани раде само на отвореном.
Последњи подаци које је објавио "Центар за надгледање вакцине Ковида-19" доносе охрабрујуће вести о кретању и последицама вируса.
Кампања о вакцинацији умногоме је допринела таквој слици, с обзиром да се стигло до 500.000 датих доза дневно.
Одлуке о кориговању и евентуалном попуштању мера пре предвиђеног рока уследиће седмично када се сабирају подаци епидемиолошке ситуације у Италији.
Остаје обазривост и позив на стрпљење коју константно изражавају премијер Марио Драги и министар Здравља Роберто Сперанца, док опозиционе партије Десног центра (Лига и Италијанска браћа) апелују на брже отварање.
Препоручујемо
ХАМАС НАПАО ИЗРАЕЛСКИ РАТНИ БРОД: “Људи жабе” извеле први напад на израелску морнарицу
17. 05. 2021. у 20:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)