ЕРДОГАН БАЦИО КЛЕТВУ: Ево чију владу проклео турски председник
ТУРСКИ лидер Реџеп Тајип Ердоган изјавио је да проклиње аустријску владу након подизања заставе Израела у аустријским савезним министарствима.
Foto AP
- Проклињем аустријску владу која је окачила израелску заставу на зграду администрације канцелара. Подизање заставе терористичке државе на свом државном здању значи поистовећивање са терором. Аустрија очигледно покушава да присили муслимане да плате за геноцид који је починила над Јеврејима - рекао је Ердоган говорећи у Анкари.
Фото: ЕПА
Како је раније изјавио аустријски канцелар Себастијан Курц, израелска застава подигнута је на крову савезне зграде канцелара у знак солидарности, будући да „терористички напади на Израел заслужују најодлучнију осуду“.
Након зграде канцелара, израелску заставу подигло је аустријско Министарство спољних послова, изражавајући снажну подршку безбедности Израела.
Ситуација на граници између Израела и Појаса Газе ескалирала је 10. маја увече. До данас, 16. маја, од почетка ескалације сукоба из палестинске енклаве на израелску територију испаљено је 3.350 ракета, око 500 је упало унутар енклаве. Ефикасност рада ПРО система „Гвоздена купола“ износи 90 одсто. Према последњим информацијама, у Израелу је погинуло 10 особа, око 50 је тешко повређено. Израел је као одговор на палестинске ракете извео стотине напада на Појас Газе. Број Палестинаца убијених у израелским ваздушним нападима достигао је 220, а међу жртвама је и 58 деце.
(Спутњик)
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)