КРЕМАСТИ ПИЛЕЋИ ГУЛАШ: Савршен ручак за целу породицу
Пилећи гулаш препун поврћа, зачињен је и допуњен павлаком за кување. Обавезно пробајте овај рецепт за прављење пилећег гулаша ако нисте до сада имали прилику да пробате.
Foto: Shutterstock
Састојци:
- 700 г пилећих батака без костију, без коже, исечених на коцкице
- 2 кашике уља
- 2 шаргарепе исечене на коцкице
- 1 мали црни лук сецкани
- 2 ребра целера, исечена на коцкице
- 5 кашика брашна
- ½ кашичице сушеног рузмарина
- ½ кашичице осушених листова мајчине душице
- ¼ кашичице млевене жалфије
- со и црни бибер по укусу
- 800 г кромпира исеченог на коцкице
- ½ црвена паприка ситно исецкана на коцкице
- 60 мл белог вина
- 950 мл пилећег бујона
- 240 г бораније исечене на комадиће
- 120 мл павлаке за кување
Припрема:
Како бисте направили пилећи гулаш прво испржите пилетину. Извадите из шерпе и оставите на страну. Лук, шаргарепу и целер испржите на преосталом уљу око 3 минута или док лук мало не омекша. Умешајте 3 кашике брашна, зачине и со и бибер по укусу. Пржите на средњој ватри око 2 минута.
Додајте кромпир, црвену паприку, бело вино, пржену пилетину и бујон. Пустите да проври, смањите ватру и кувајте поклопљено 30 минута. Скините поклопац и умешајте боранију и крем. По жељи динстајте још 10 минута непоклопљено.
За густину у тегли помешајте преостале 2 кашике брашна и 240 мл бујона. Добро протресите (пазите да нема грудвица) и додајте мало-помало у гулаш док не добијете жељену конзистенцију.
(stvarukusa)
Препоручујемо
МАНАСТИРСКИ ПАПРИКАШ: Брзо се спрема, а има неупоредиво бољи укус од онога са месом
18. 12. 2024. у 11:00
СОЧНО СВИЊСКО ПЕЋЕЊЕ У СОСУ ОД ЈАБУКЕ: Ово јело морате да пробате
14. 12. 2024. у 09:00
"НЕ МОЖЕМО ДА ДОЂЕМО СЕБИ ОД ШОКА" Ово су Драган и Марко који су се угушили у викендици крај Дрине, Бања Ковиљача завијена у црно (ФОТО)
ТЕЛА Драгана Павловића (32) и Марка Глишића (34) пронађена су данас у викендици крај Дрине, код Бање Ковиљаче.
11. 02. 2026. у 12:45
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)