СВИ ЋЕ ТРАЖИТИ РЕЦЕПТ: Једноставна салата са авокадом и поврћем
ИДЕАЛНА салата за сваки дан.

Foto: Profimedia
Брза и укусна салата са авокадом и свежим поврћем.
Састојци:
* 1 авокадо
* 1 парадајз
* пола црвеног лука
* пола црвене паприке
* 1 струк младог лука
* Со и оригано по укусу
* Маслиново уље по укусу
* 15 мл сока од лимете (или лимуна)
Припрема:
Ова освежавајућа салата са авокадом и поврћем доноси богатство укуса и здравих нутријената, идеална је за лагани оброк или прилог уз главно јело.
Ољуштите и исецкајте авокадо на коцкице. Парадајз, црвени лук и паприку исецкајте на ситније комаде. Млад лук ситно насецкајте.
Све састојке ставите у велику чинију. Посолите, додајте оригано, маслиново уље и сок од лимете или лимуна. Добро промешајте и послужите свежу салату.
Предлог:
За још интензивнији укус, оставите салату да одстоји 10-ак минута пре сервирања како би се укуси лепо сјединили.
Пријатно!
(StvarUkusa)
Препоручујемо

ОДЛИЧАН ПРИЛОГ ИЛИ ОБРОК ЗА СЕБЕ: Салата са карфиолом и јајима
30. 06. 2025. у 11:00

САВРШЕН ОБРОК ЗА ОВЕ ВРЕЛЕ ДАНЕ: Грчка салата са фетом, здрава и укусна (ВИДЕО)
25. 06. 2025. у 11:00

ИДЕАЛНО ЗА ЛЕТО: Салата са тиквицама, куваним јајима и топљеним сиром
19. 06. 2025. у 07:00

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

Имају месечну плату 109.050$, а СИРОТИЊА су! Све им поједе кирија
ИМА и таквих случајева...
10. 09. 2025. у 09:24
Коментари (0)