КОЛАЧ СА ШУМСКИМ ВОЋЕМ: Савршен уз шољу чаја или кафе, за мирну недељу код куће!

Milena Tomasevic

15. 11. 2025. у 11:00

ОВО је колач који ће вас, већ на први залогај, подсетити на детињство. Савршен уз шољу чаја или кафе, за мирну недељу код куће, празнике, или кад год пожелите нешто једноставно, а ефектно.

КОЛАЧ СА ШУМСКИМ ВОЋЕМ: Савршен уз шољу чаја или кафе, за мирну недељу код куће!

ФОТО: Novosti

Састојци:

  • 200 гр путера (омекшалог)
  • 1 шоља шећера
  • 4 јаја
  • 2 шоље брашна
  • 2 кашичице прашка за пециво
  • 1/2 шоље млека
  • 1 кашичица екстракта ваниле
  • 2 кашике какао праха
  • 1–1,5 шоља шумског воћа (нпр. смрзнуте малине, рибизле, купине)
  • 1 кашика брашна (за посипање воћа)

Додатно:

  • шећер у праху за посипање

Припрема:

Умутите путер и шећер док не постану лагани и пенасти. Додајте јаја једно по једно, уз непрекидно мешање. Долијте млеко и додајте екстракт ваниле. Просејте брашно и прашак за пециво, па лагано умешајте у смесу шпатулом.

 Поделите тесто на два дела – у један додајте какао прах и промешајте. Шумско воће лагано посипајте брашном да не потоне, па га распоредите у оба дела теста. 

У плех за хлеб (око 12×30 cm), обложен папиром за печење, наизменично сипајте светло и тамно тесто.

За мермерни ефекат лагано провуците кашику кроз смесу. Пеците у загрејаној рерни на 170°C, 50–60 минута (док чачкалица не изађе сува). Охладите и посипајте шећером у праху.

Пријатно!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Америчка амбасада издала хитно упозорење: Велики ризик од напада

Америчка амбасада издала хитно упозорење: Велики ризик од напада

Америчка амбасада у Багдаду издала је данас безбедносно упозорење највишег степена на повећан ризик од напада на америчке грађане и објекте у Ираку, укључујући и подручје Ирачког Курдистана.

20. 04. 2026. у 16:58

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Вратила му се! Ана Ивановић се у јулу развела од Бастијана Швајнштајгера, а данас... (ФОТО)