ТИРАМИСУ ТАРТУФИ: Залогај италијанског десерта који ће вас освојити

Milena Tomasevic

10. 12. 2025. у 22:15

УЖИВАЈТЕ у тирамису тартуфима, малим залогајима који доносе све укусе класичног италијанског тирамисуа — богати еспресо, кремасти маскарпоне и какао завршницу. Брзо се праве, немају печења, а идеални су за послужење уз кафу или као елегантан мини-десерт.

ТИРАМИСУ ТАРТУФИ: Залогај италијанског десерта који ће вас освојити

ФОТО: Novosti

Састојци:

  • 1 шоља маскарпоне сира, собне температуре
  • 300 гр пишкота
  • 9 кашика охлађеног еспресо кафе
  • 9 кашичица просејаног шећера у праху
  • какао прах за ваљање

Упутство:

Скувајте јаку шољу еспресо кафе и оставите је да се потпуно охлади. Кафа мора бити хладна како се маскарпоне не би разводнио.

Пишкоте ставите у блендер или процесор хране и самељите док не добијете фини прах — текстуру попут меког брашна.

Направите кремасту базу

Помешајте  маскарпоне, шећер у праху, охлађени еспресо. Мешајте док смеса не постане потпуно глатка. У крему убаците мллевене пишкоте.  Шпатулом мешајте све док се маса не уједначи и добије густу, тесту сличну текстуру. Од смесе правите мале куглице (по жељи 10–15 г). Поређајте их на тањир или плех. Од ове количине добићете око 30 тартуфа.

Ставите куглице у фрижидер најмање 1 сат. Биће мекане изнутра; ако желите чвршће тартуфе, охладите их дуже. У плитку чинију сипајте какао прах. Сваки тартуф уваљајте тако да буде равномерно прекривен.

Уживајте!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ХРВАТ ШОКИРАО НОВАКА ЂОКОВИЋА У РИМУ! Ко је овоме могао да се нада?