КРИВОКАПИЋ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Нови заокрет у односима
ПРЕДСЕДНИК Владе Црне Горе Здравко Кривокапић рекао је да данашњи дан и посета Републици Српској представља заокрет јер је претходна црногорска власт заборављала одређене регионе који носе префикс који није на најбољи начин прихватала.

Фото: Новости
- Ми желимо да то променимо. Није битно како се ко осећа, шта је по националности јер је дошло време да економија доминира на овим просторима - рекао је Кривокапић новинарима у Бањалуци после састанка са председником Републике Српске Жељком Цвијановић.
Он је нагласио да управо Влада на чијем је челу шаље једну такву поруку - да је окренута бољој будућности и просперитету, првенствено грађана Црне Горе, те јачању и унапређену сарадње са свим суседима.
Након састанак са Председником РС, премијер Црне Горе се састао са премијером РС Равованом Вишковићем.
Након састанка два премијера Вишковић је изјавио да је неопходно што пре обезбедити финансијска средства за изградњу пута Брод на Дрини-Фоча према Шћепан Пољу.
Вишковић је истакао да је Црна Гора више него заинтересована за градњу путних праваца који повезују Црну Гору са Републиком Српском и БиХ.
Премијер Републике Српске нагласио је да је енергетика била незаобилазна тема састанка.
- Црна Гора и Република Српска значајан енергетски потенцијал користе из термоелектрана и морамо се што прије окренути обновљивим изворима енергије. Формираћемо стручне екипе које се радити на финализацији свих наших договора у вези са овим питањима - рекао је Вишковић новинарима у Бањалуци.
Он је додао да су међу значајним питањима и туристички потенцијали Српске и Црне Горе.

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)