ШУВИРИ 16 ГОДИНА ЗАТВОРА: Потврђена пресуда чобану за убиство газде

О. МАТАВУЉ

26. 05. 2021. у 13:07

ВРХОВНИ суд Републике Српске правоснажно је осудио чобана Уроша Шувиру (39) из Брода на 16 година затвора због убиства свог газде Здравка Босанчића (87) у Рибнику.

ШУВИРИ 16 ГОДИНА ЗАТВОРА: Потврђена пресуда чобану за убиство газде

Фото: О. Матавуљ

Пресуда је донесена након што је судско веће одбило жалбе тужилаштва и одбране, те у потпуности потврдило првостепену пресуду Окружног суда у Бањалуци.

Злочин се догодио 26. јануара ове године у Босанчићевој кући у Горњем Раткову код Рибника. Критичне ноћи Шувира је био под дејством алкохола и након вербалног сукоба насрнуо је на старца, чија му је породица обезбедила смештај и плату зарад у њиховом домаћинству.

-  У намери да га лиши живота оптужени је Босанчићу задао више удараца шакама и керамичком пепељаром по глави и телу. Пепељаром га је ударио најмање шест пута у главу наневши му вишеструке повреде и преломе. Поломио му је горњу вилицу, нос, ребра од петог до деветог, те га је и шакама стезао око врата. Услед тога дошло је до обимног крварења у мозгу од чега је Здравко преминуо око 22 часа - наводи се у пресуди.

Одлежао убиство

Урош Шувира већ је одлежао осам година затвора због убиства свог комшије Мухамеда Беширевића (75) у Сијековцу код Брода. Злочин се догодио у јулу 2007. године, а мотив је наводно било то што је желео да прекине Беширевићеву везу са својом мајком.

У образложењу пресуде судија Бранимир Јукић је рекао да су наводи из оптужнице потврђени бројним доказима. То су искази сведока, трагови ДНК на одећи и обући оптуженог, ДНК жртве на пепељари која је послужила као оружје, признање оптуженог који је описао како се све десило наводећи да је главни разлог за извршење кривичног дела било то што је био пијан.

Суд се с тим није сложио, јер је Шувира покушао да заташка убиство. Обрисао је траговe крви, жртви пресвукао кошуљу и све покушао приказати као да је Босанчић умро од срчаног удара. По мишљењу суда то не би био у стању да учини, да је био под толиким дејством алкохола.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност