СЛАВА ХРАМУ И МУДРИМ ПРЕЦИМА: Етно група "Траг" одржала концерт у оквиру Светоилинских дана у Горњем Забрђу (ФОТО)
ЕТНО група “Траг” из Бањалуке одржала је концерт у оквиру Светоилинских дана у храму Светог пророка Илије у Горњем Забрђу.

Фото: В.Митрић
Протонамесник Срђан Васиљевић, старешина храма, рекао је да су Светоилинске свечаности почеле пре осам година и да се одржавају у порти храма који ове године прославља 108 година од освећења.

Фото: В.Митрић
- Манифестација поводом светитеља, заштитника овог храма, парохије и овог краја, светог пророка Илије, почела је акатистом овом свецу и духовном трибином - рекао је Васиљевић.
За Етно групу “Траг” Васиљевић је истакао да је то репрезентанивна група која негује традиционалну музику Балкана.
Заједно са бројним верницима, концерту је присуствовао начелник Угљевика Василије Перић који је истакао да су наши преци били мудри када су пре једног века саградили овај храм и посветили га светом пророку Илији.

Фото: В.Митрић
- Ова манифестација чува нашу веру, традицију, обичаје- нагласио је Перић уз захвалност свима који подржавају ову традиционалну манифестацију.В.Митрић
Препоручујемо

СЛАВА ХРАМА У СЕЛУ ФИЛИПА ВИШЊИЋА: У Горњој Трнови обележена Огњена Марија
30. 07. 2021. у 17:36

ЛЕТЊА УГЉЕВИЧКА СЦЕНА: Одиграна монодрама "Има једна земља"
24. 07. 2021. у 12:14

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)