УЈЕДИЊЕНИ У ВЕРИ: Уз литију у Бијељини обележен Илиндан (ФОТО)
СВЕЧАНОМ литургијом коју је служио епископ зворничко-тузлански, владика Фотије, литијом кроз варош и ломљењем славског колача, у МЗ Јања у Бијељини је обележен Илиндан, слава црквене општине и месне заједнице.

Фото: Б. Милошевић
Ово је 134 година од постојања цркве Светог Илије у Јањи, и обележавања славе ове парохије, на којој традиционално учествују, поред парохијана, и бројни гости из других места Семберије и Подриња.
Слави су присуствовали и председник Скупштине града Бијељине, бројни одборници, министар саобраћаја РС, помоћник министра за пољопривреду РС, успешни привредници из региона...
- Добро је да смо се сакупили у оволиком броју, да смо заједно са Богом на путу спасења. Различите политике и другачија мишљења, нису разлог да не будемо јединствени у вери православној - истакао је владика Фотије пожелевши присутним верницима да уз молитве Светом пророку Илији, још дуго славе у миру и слози.
Пантелија Мићић наставио је дугогодишње црквено кумство покојног градоначелника Миће Мићића, а кум Месне заједнице, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић, нагласио је да је кумство у овим крајевима одувек било највећа част.
- Молимо се на овом светом месту, заједно са свештенством, да нас Свети Илија и даље окупља, и да у здрављу и слози живе и староседеоци и они који су током рата остали без крова над главом, а нови завичај пронашли у Јањи. И поред свих недаћа, народ се није одрекао славе Светог Илије, и од срца им желим, да још дуго славе - поручио је градоначелник Бијељине Љубиша Петровић.
Препоручујемо

ХАОС НА САВСКОЈ РЕГАТИ: Масовна туча у Рачи код Бијељинe - мачетом повредио више људи
02. 08. 2021. у 17:55 >> 17:56

САБРАНИ У ЉУБАВИ: Крсна слава најстаријег храма у Угљевичком крају
02. 08. 2021. у 14:09

ПРАВДЕ, ПРАВА И ПОСЛА! Седми Дан отворених врата у Градској кући у Бијељини
31. 07. 2021. у 15:20

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)