ВИШКОВИЋ НАЈАВИО: Од септембра пензије у Српској веће за два одсто

Р. С.

25. 08. 2021. у 11:53

ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Српске Радован Вишковић најавио је да ће од септембра пензије бити увећане за два одсто, односно укупно пет одсто од почетка године.

ВИШКОВИЋ НАЈАВИО: Од септембра пензије у Српској веће за два одсто

Фото: Новости

Вишковић је рекао да је лако израчунати колико ће износити дато повећање, с обзиром на то да се тренутно на месечном нивоу за исплату пензија обезбеђује 100 милиона КМ.

Премијер Српске је навео да су пензије од 2013. године, кроз редовна и ванредна усклађивања, увећане за око 34,5 одсто, те да се, захваљујући трезорском пословању, редовно исплаћају.

- Да ли је то мало или пуно, ја као председник Владе не желим о томе говорити. Понашам се у складу са тренутним могућностима, да пензије буду редовне и не буде кашњења код исплате - изјавио је Вишковић.

Вишковић је навео да су у ФБиХ од 2013. године повећане пензије свега 15 одсто и да је руководство Српске одговорно према својим грађанима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину