УМАЛО КОБНИ СУДАР СА ВОЗОМ: "Железнице Републике Српске" учеснике у саобраћају позивају на већи опрез

Љ. ЂУРИЋ

04. 09. 2021. у 09:21

"ЖЕЛЕЗНИЦЕ Републике Српске" су указале да несавесни и неодговорни појединци на пружним прелазима и даље угрожавају личну и општу безбедност, а као пример је наведен прелаз у Руданцима - десет километара од Добоја - на којем је последњег дана у августу, предвече, за мало избегнута несрећа, односно возач моторног возила за делић секунде избегао удар путничког воза.

УМАЛО КОБНИ СУДАР СА ВОЗОМ: Железнице Републике Српске учеснике у саобраћају позивају на већи опрез

РИЗИК Критично место у Руданцима, Фото ЖРС

На том делу пруге су постављени "Андрејин крст" и звучно-светлосна сигнализација, на коју се возач аутомобила очигледно није обазирао.

Иначе, само три километра од овог пружног правца - на суседном, у Грабовици - почетком 2017. је страдала комплетна четворочлана породица Ђедовац, на коју је у моменту преласка пруге у раним јутарњим сатима налетела локомотива!

- Сви путни прелази на пругама Жељезница Републике Српске су обезбеђени у складу са законским прописима, а начин и ниво осигурања путног прелаза зависе од категорије пута, допуштене брзине на прузи и густине друмског саобраћаја - саопштено је из ЖРС, уз поновљени апел свим учесницима у саобраћају да поштују саобраћајну сигнализацију и вожњу прилагоде условима пута и временским (не)приликама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСКА нафтна компанија Лукоил саопштила је данас да, због увођења рестриктивних мера неких држава против те фирме и њених подружница, намерава да прода своју имовину у иностранству.

27. 10. 2025. у 21:49

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (0)

ПОРЕКЛО ИВАНЕ ЖИГОН: Деда јој започео Балканске ратове, свађао се са РОЂАКОМ краљом Николом и 6 месеци ратовао за КиМ у бици на Скадру