ДОДИК ПОВОДОМ ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НАПАДА 11. СЕПТЕМБРА: Само удружени можемо се борити против тероризма

С.М.

11. 09. 2021. у 10:49

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је да би данашњи дан требало да буде трајна опомена и подсећање свету да се "само удружени можемо борити против радикалних исламских претњи и да само заједно можемо сачувати мир, људе и материјална добра".

ДОДИК ПОВОДОМ  ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ ОД НАПАДА 11. СЕПТЕМБРА: Само удружени можемо се борити против тероризма

Фото С. Мишљеновић

Подсетивши да се данас навршава 20 година откако је извршен један од најстрашнијих терористичких напада у свету, Додик је у изјави за Срну нагласио да су тог дана у САД страдали невини људи због зла које са собом носи радикална идеологија, која за мете бира управо невине цивиле.

- Република Српска остаје део светске антитерористичке коалиције, спремна да да свој допринос у борби против зла које за собом носи тероризам - поручио је српски члан Председништва БиХ.

Данас се навршило 20 година од терористичких напада на САД у којима је погинуло око 3.000 људи, док је више од 25.000 повређено. Терористички напад на куле Светског трговинског центра у Њујорку и на зграду Пентагона извели су припадници "Ал каиде" са отетим путничким авионима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (1)

ВЕЛИКА ЧАСТ ЗА РАФУ НАДАЛА: Ролан Гарос припрема изненађење за Шпанца