ЗА 400 ПЕНЗИОНЕРА: По 100 км на поклон од општине Угљевик
ПОВОДОМ крсне славе општине Угљевик Свете Петке Параскеве данас се додељује новчана помоћ за 400 пензионера у износу од 40.000 КМ из локалног буџета.

Фото: В. Митрић
Тим поводом начелник Угљевика Василије Перић посетио је данас Удружење пензионера ове општине и истакао да је ово подршка овој популацији друштва у овом времену.
- На овај начин чинимо малу помоћ овој категорији која је дала огроман допринос за изградњу нашег Угљевика, али и целокупне регије - рекао је Перић новинарима.
Он је подсетио да се сваке године додељује помоћ пензионерима из буџета општине Угљевик.
- Наша обавеза и дужност је да помажемо наше пензионере и то чинимо сваке године, а то ћемо радити и у наредном периоду - нагласио је Перић и истакао добру сарадњу са Удружењем угљевичких пензионера.
Председник Удружења пензионера Угљевик Млађен Томић захвалио је на овој подршци начелнику Перићу и рекао је да је критеријум за доделу новчаних средстава био ниска пензија, нижа од 300 КМ, као и пензионери са удруженим болестима и у дубокој старости.
- Наше удружење броји 1.760 чланова са просечном пензијом од 455 КМ, која је највећа у Српској и испред је Бањалуке и Милића - рекао је Томић.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)