ПОНОВО УДАРИЛИ НА ДОДИКА! Изетбеговић и Звиздић послали писмо против СНСД у Вашингтон и Брисел - Допис стигао на неколико стотина адреса
ПРЕСЕДАВАЈУЋИ два дома Парламентарне скупштине БиХ, Денис Звиздић и Бакир Изетбеговић упутили су заједничко писмо на неколико стотина адреса у Европској унији и САД у којем упозоравају на актуелну ситуацију у БиХ и могућност, како тврде, ескалације тензија које прави Милорад Додик и политика коју воде политичари из Републике Српске.
FOTO: Novosti
- Можемо са сигурношћу рећи да би БиХ данас била доста стабилнија и успешнија држава да није било деловања политичке странке СНСД предвођене Милорадом Додиком - наводи се у писму пренео је сарајевски портал Клиx.
Звиздић и Изетбеговић у опишном писму тврде да је Додик, како кажу, у 15 година, испочетка скромно, а временом све отвореније и дрскије, он са својим сарадницима кочио напред БиХ на њеном евроатланском путу и чинили све да задрже апартхејд у односу на Хрвате и Бошњаке у Републици Српској", наводи се у писму.
Осврћу се и на наметнуту одлуку бившег високог представника Валентина Инцка о забрани и санкционисању негирања геноцида и кажу:
- На ову одлуку је уедила реакција власти у ентитету Републике Српске, предвођену СНСД-ом Милорада Додика, која је изазвала најтежу кризу у земљи од потписивања Дејтонског мировног споразума, која би, уколико се хитно не реагује, могла резултирати несагледивим последицама.
Говорећи о Додиковој идеји "враћања надлежности ентитетима" у писму наводе да је то еуфемизам за противуставно стављање ван снаге закона државе БиХ на простору Републике Српске и, како тврде, формирање парадржавних институција у том ентитету.
Изетбеговић и Звиздић, између осталог, подсећају да су ЕУ и САД међу потписницима Дејтонског споразума и да имају обавезу да реагују у, како кажу, случају кршења његових одредби, као и да се очекују конкретне активности које би потврдиле подршку суверенитету и територијалном интегритету БиХ.
БОНУС ВИДЕО - СНС ОБЕЛЕЖАВА 13. РОЂЕНДАН: Садња дрвећа код Парка пријатељства на Ушћу
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)