АМЕРИЧКИ ИЗАСЛАНИК ЕСКОБАР: Дејтонски споразум важан део спољне политике САД
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик председника САД за западни Балкан Габријел Ескобар поручио је вечерас у видео-поруци на крају посете БиХ да је Дејтонски споразум важан део америчке спољне политике.

Фото Танјуг/АП
Ескобар је захвалио грађанима на топлој добродошлици и истакао да уочава да је у БиХ постигнут изузетан напредак.
- Желим рећи да после 20 година уочавам да је у земљи постигнут изузетан напредак, те да је Дејтонски мировни споразум још веома важан део наше спољне политике - изјавио је Ескобар у поруци објављеној на Твитер налогу Амбасаде САД у Сарајеву.
Он је додао да САД нуде своје партнерство, гаранције сигурности, помоћ за развој и обећање да ће помоћи да БиХ буде економски одржива.
- Спремни смо да радимо кроз дијалог, али ако буде неопходно, спремни смо да учинимо све што је потребно да осигурамо успех ове земље - поручио је Ескобар.
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)