ЦВИЈАНОВИЋЕВА: Пребацивање кривице на Српску јефтин трик, партије из ФБиХ нису ни на трагу договора

С.М.

16. 12. 2021. у 11:32

ПРЕДСЕДНИЦА Републике Српске Жељка Цвијановић истакла је да се наставак преговора о изборној реформи није десио, јер они који у њој учествују, а засада су то политичке партије из ФБиХ, нису на трагу било каквог договора, а не због недавног заседања Народне скупштине Републике Српске.

ЦВИЈАНОВИЋЕВА: Пребацивање кривице на Српску јефтин трик, партије из ФБиХ нису ни на трагу договора

ФОТО РТРС

Упитана да прокоментарише заједничку изјаву Делегације ЕУ и Амбасаде САД у БиХ о одгађању преговора о реформи Изборног закона у БиХ, Цвијановићева је изјавила да што се тиче преговора унутар ФБиХ, колико се зна, нема помака, а било је и неких најава бошњачких партија да се намеравају повући из тог процеса и сад им треба изговор.

- То што се у Сарајеву настоји свалити кривица на Републику Српску је јефтин трик. У ФБиХ ни три године од прошлих избора нису имплементирани изборни резултати. Да Изборни закон треба мењати и спречити различите злоупотребе је јасно и верујем да таква активност има подршку свих партија, али ту постоји претходно питање које треба решити, а односи се на легитимно представљање које траже хрватске партије - истакла је Цвијановићева.

Према њеним речима, помоћ са стране је добродошла, али суштински воља домаћих политичких актера је кључна.

- Наравно, разумем да међународни службеници имају забринутости и у вези са заседањем Народне скупштине РС, али то није кључно за недолазак оних који се баве искључиво изборном реформом. И та питања која се везују за закључке Народне скупштине Републике Српске исто тако зависе од политичке воље политичких партија. И ми смо забринути за стање у БиХ, недостатак политичког дијалога између конститутивних народа, забринути смо због очекивања да вам неко с вана донесе решење, а поготово због настојања да се неутралише концепт конститутивности на којем почива БиХ - нагласила је Цвијановићева.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.

15. 02. 2026. у 09:19

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПРЕПАДАО БАРАКА ОБАМУ! Дибидус неочекивана сцена на НБА Ол-стар утакмици! (ВИДЕО)