ДОДИК НАГЛАСИО: За разлику од ФБиХ, РС свој празник прославља у славу мира

Срна

11. 01. 2022. у 17:25

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је данас да за разлику од Федерације БиХ, која ревитализује паравојне формације, Реублика Српска свој празник прославља у славу мира.

ДОДИК НАГЛАСИО: За разлику од ФБиХ, РС свој празник прославља у славу мира

Фото: В. Трипић

На питање да прокоментарише најаву муслиманске паравојне организације "Зелене беретке", која окупља добровољце с почетка грађанског рата у БиХ, да су се "због стања у БиХ и сцена истих као 1991. и 1992. године" одлучили за пријем нових чланова, Додик је рекао да за разлику од ФБиХ у којој радикални елементи позивају на ревитализацију паравојних јединица из прошлог рата, попут "Зелених беретки", Република Српска је свој дан и своје деловање прославила у славу мира и постојања Српске, што није супротно ни Уставу ни Дејтонском мировном споразуму.

- Покушаји да се убије историјска чињеница да је Република Српска настала у миру, пре грађанског рата у БиХ, осуђени су на неуспех, јер такво фалсификовање историје не може проћи. Показали су то и грађани Републике Српске који су на достојанствен начин, песмом, не вређајући било кога, прославили Дан Републике - истакао је Додик.

Он је рекао да то што је један празник постао разлог за позив на мобилизацију "Зелених беретки" и других муслиманских паравојски, хистерију политичара или оних који то покушавају да буду, није питање за нас који у миру користимо своја права.

Додик је Срну оценио да је Република Српска достојанствено обележила свој дан, а у том обележавању учешће су узеле легалне и легитимне формације и организације Републике Српске.

БОНУС ВИДЕО - Инцков закон - крај Српске или распад Босне

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

ДИРЉИВА СЦЕНА У БРАНЕШЦИМА: Баја Мали Книнџа певао свој велики хит, а онда му је пришао један младић (ВИДЕО)