ДОДИК: Ердоган разуме ситуацију у БиХ
СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик навео је да председник Турске Реџеп Тајип Ердоган разуме ситуацију у БиХ.
FOTO RTRS
Захвалан је, каже, и њему и председнику Србије Александру Вучићу на залагању за поштовање Дејтонског споразума, као и за подршку успостављању дијалога између конститутивних народа, преноси РТРС.
Нагласио је да је дијалог једино решење за превазилажење свих проблема у БиХ.
- Ердоган је велики државник, његов став о ситуацији у БиХ је да не приступа селективно подржавајући Бошњаке, а можемо очекивати више симпатија на тој страни, али исказани ставови иду на то да се разуме ситуација, као и други народи и ентитети, те да је потребно очувати Дејтонски споразум без обзира на неке мањкавости. Потребно је очувати дијалог и договор три народа у БиХ. Захвалан сам Вучићу и Ердогану - истакао је Додик.
БОНУС ВИДЕО - ПОПОВИЋ ИЗ ДУБАИЈА: Почетак изградње Центра за нуклеарне технологије у Србији до краја године
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)