ЖИЖАН ДОЛИЈАО: Ухапшен учесник убиствa полицајаца у Сарајеву

С. М.

03. 02. 2022. у 07:13

ПО налогу Тужилаштва Кантона Сарајево припадници СИПА ухапсили су јуче Марка Трифковића Жижана осумњиченог за убиство сарајевских полицајаца Адиса Шеховића и Давора Вујиновића 2018. године на Алипашином Пољу, потврдила је Азра Бавчић, портпаролка сарајевског Тужилаштва.

ЖИЖАН ДОЛИЈАО: Ухапшен учесник убиствa полицајаца у Сарајеву

фото Новости

- Након криминалистичке обраде ухапшени ће бити предат у надлежност Тужилаштва КС - рекла је Бавчићева.

Иначе Трифковић је пуштен из притвора 31. јануара, где се налазио јер је међу осумњиченима за једно друго кривично дело. Након пар дана на слободи, Трифковић је тако поново завршио у притвору, али сада због случаја убиства сарајевских полицајаца.

Према подацима из истраге око убиства полицајаца у Сарајеву, сумња се да је Трифковић са Александром Мацаном и Савом Маринковићем учествовао у ликвидацији сарајевских полицајаца Адиса Шеховића и Давора Вујиновића. Полицајци су убијени 26. октобра у Гетеовој улици у Сарајеву, где су затекли неколико особа у крађи возила. Они су покушали да их зауставе, а лопови су на њих запуцали и усмртили полицајце.

Александар Мацан, првоосумњичени за убиство двојице полицајаца предао се недавно Тужилаштву Кантона Сарајево. За Мацаном је била је расписана и црвена Интерполова потерница. Према подацима из тужилштава име Марка Трифковића Жижана, у свом исказу тужиоцима споменуо је и Александар Мацан. Наводно је рекао тужиоцима, да су њих двојица покушавали да украду бели "голф 6", а да је Маринковић, када је наишла полиција, отворио ватру.

НЕГИРАЊЕ

Због исказа Мацана у Тужилаштву, Трифковић је већ био позиван. Адвокат Саве Маринковића који је у затвору у Минхену и чека изручење у БиХ, негирао је ове Мацанове наводе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)