БИСЕРА КОЧИ АЕРОДРОМ: Министар за транспорт у СМ БиХ о пројекту у Требињу

В. Н.

02. 04. 2022. у 07:13

МИНИСТАР комуникација и транспорта у Савету министара Војин Митровић рекао је да министарка иностраних послова Бисера Турковић на све могуће начине покушава да ограничи активности у вези са изградњом аеродрома у Требињу, јер је интерес одређених структура из Сарајева да тај пројекат не буде остварен.

БИСЕРА КОЧИ АЕРОДРОМ: Министар за транспорт у СМ БиХ о пројекту у Требињу

Војин Митровић, Фото СРНА

Митровић је рекао да је Савет министара крајем марта требало да да "зелено светло" на нацрт меморандума о сарадњи између БиХ и Србије у вези са изградњом аеродрома у Требињу, али да је Турковићева дан уочи седнице обавестила Генерални секретаријат да повлачи првобитно позитивно мишљење на меморандум.

- Она је у свом образложењу навела да тај документ треба вратити и поново размотрити правни основ, јер је у питању међународни пројекат. Турковићева није била на Колегијуму Савета министара пред саму седницу, па је бошњачка страна затражила да се та тачка повуче са дневног реда - навео је Митровић.

Како је нагласио, меморандум није у потпуности заустављен, јер је сат времена пред седницу Савета министара промењен назив документа у Нацрт основа за вођење преговора ради закључивања меморандума о разумевању и сарадњи.

- У првој варијанти била је скраћена верзија којом би се избегло вођење додатних преговора, јер смо ми преговоре давно завршили - истакао је Митровић.

КОМПЛИКУЈУ ПРОЦЕДУРУ

ПОСТУПАК који је сада предложен је додатно усложњавање и два, три корака више него што је било у ранијем предлогу - рекао је Митровић.

- Сада је на Председништву БиХ да донесе одлуку, након које ће уследити преговори. Тек онда ће меморандум поново бити достављен Савету министара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Ово се дешавало у Новом Пазару када је Босна изборила пласман на Светско првенство (ВИДЕО)