КЉУЧЕВИ ЗА 20 ПОРОДИЦА: У Власеници стамбено збрињавање избеглих и расељених

В. Н.

05. 07. 2022. у 07:10

У ВЛАСЕНИЦИ су јуче уручени кључеви 20 станова за избегла и расељена лица укупне вредности веће од милион КМ, који су изграђени у оквиру Регионалног програма стамбеног збрињавања.

КЉУЧЕВИ ЗА 20 ПОРОДИЦА: У Власеници стамбено збрињавање избеглих и расељених

Вишковић на додели кључева, Фото СРНА

Премијер Републике Српске Радован Вишковић изјавио је да је веома значајно што је 20 породица добило станове јер је реч о избеглим и расељеним лицима, наводећи да је вредност пројекта изградње нешто већа од милион КМ.

- Ово смо радили са ЕУ и општином Власеница која је обезбедила локацију за изградњу станова и потребну инфраструктуру - рекао је Вишковић који је присуствовао свечаности заједно са вршиоцем дужности директора Републичког секретаријата за расељена лица и миграције Давором Чордашем.

Он је истакао да Влада Српске у Власеници гради 28 кућа за шта је издвојено око 900.000 КМ.

- То значи да у Власеници реализујемо пројекте чија је вредност око два милиона КМ, а стамбено ће бити збринуто 48 породица. Начелник општине Власеница Мићо Краљевић потврдио је да ће општина обезбедити локацију за изградњу још 50 станова, што ће Влада Српске прихватити и обратити се Савету министара како би реализовали овај пројекат - додао је Вишковић.

Он је истакао да је Влада Републике Српске заинтересована да у што скорије време реши стамбено питање свих избеглих и расељених, и у томе ће активно учествовати.

Вишковић се претходно састао са начелником општине Власеница Мирославом Краљевићем са којим је разговарао о пројектима битним за ту локалну заједницу.

ПРОЈЕКТИ

ПРЕМИЈЕР Радован Вишковић је подсетио да се у Републици Српској тренутно гради 636 кућа за избегла и расељена лица, а вредност пројекта је већа од 20 милиона КМ, и 145 станова у зградама чија је вредност осам милиона КМ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

ОТКРИВЕНО ИДЕ ЛИ ПОВРЕЂЕНИ ЛУКА ДОНЧИЋ НА ЕВРОБАСКЕТ 2025! И долази ли уопште у Србију на меч са Јокићем и орловима...