ЦИК ОБРАДИО 90,04 ОДСТО ГЛАСОВА: За Додика 30.000 више бирача у односу на Јелену Тривић
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија БиХ објавила је нове прелиминарне, незваничне и непотпуне резултате општих избора у БиХ.

Фото: Принтскрин/РТРС
У трци за председника Републике Српске, на 90,04 одсто обрађених гласова, и даље води кандидат СНСД-а Милорад Додик.
Он је за сада освојио 268.635 гласова, односно у процентима 48,36 одсто.
Први пратилац му је Јелена Тривић из ПДП са 240.353 гласова, односно 43,27 одсто.
Сенад Братић добио је поверење 9.502 грађана, односно 1,71 одсто, и све је ближе позицији потпредседника из реда бошњачког народа. Први пратилац му је Ћамил Дураковић са 7.668 гласова, односно 1,38 одсто.
За потпредседника из реда хрватског народа води Давор Прањић са 1.472 освојена гласа (0,26 одсто) и благо је увећао предност испред Ивана Бегића која је у претходном пресеку износила 35 гласова. Бегић је према новим резултатима добио поверење 1.429 гласача.
БОНУС ВИДЕО: СРПСКА АКАДЕМИЈА НАУКА И УМЕТНОСТИ - Кућа знања и чувар српске културе и идентитета
Препоручујемо

ПОДРШКА ОЦУ: Ево како су Горица и Игор Додик синоћ славили (ФОТО)
03. 10. 2022. у 11:13

ФУДБАЛСКИ СВЕТ У ШОКУ! Диого Жота погинуо у саобраћајној несрећи
Ужасне вести долазе нам из фудбалског света, пошто инострани медији јављају да је погинуо Диого Жота (28), познати фудбалер Ливерпула. Ужасне вести потврђене су из више извора.
03. 07. 2025. у 10:08

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

РЕАГОВАЛА И ПОЛИЦИЈА: Ухватила рођеног оца са љубавницом - направила ХАОС на улици (ВИДЕО)
БРОЈНИ житељи колумбијског града Санта Марте сведочили су недавно драматичним сценама након што је једна 19-годишња девојка пресрела аутомобил у којем се њен отац налазио у друштву љубавнице.
02. 07. 2025. у 20:26
Коментари (1)