ПРВИ ТРАНСПОРТ ХЕЛИКОПТЕРОМ У БИЈЕЉИНСКУ БОЛНИЦУ: У "Свете врачеве" из Требиња хитно премештен пацијент
У БОЛНИЦУ "Свети врачеви" у Бијељину хеликоптером је транспортован пацијент са акутним инфарктом миокарда из требињске болнице, стар 45 година.
фото:В.Митрић
Премештен је у бијељинску установу ради хитне коронарографије, односно, хитног снимања крвних судова срца због акутног инфаркта миокарда. Процедура је учињена по хитном поступку. Пацијент је стабилан, добро се осећа и врло вероватно у скоријој будућности ће имати потребу за хируршким начином реваскуларизације миокардом.
- Оно што је најважније је да је пацијент добро, стабилано, без болова и поремећаја ритма - изјавио је након интервенције кардиолог др Александар Јањичић, начелник
Према његовим речима, двадесет одсто пацијената са акутним инфарктом миокарда, нажалост не преживи ради неблаговременог деловања.
- Имали смо прилику да и раније користимо Хеликопетрски сервис Републике Српске за слање пацијената у веће здравствене центре, а сада и бијељинска болница постаје установа којој гравитирају ти пацијенти који ће бити на овај начин транспортовани, да у најбржем времену могу да стигну до наше установе где ће им бити пружена хитна медицинска помоћ и лечење - рекао је др Немања Јанковић, помоћник директора бијељинске болнице.
Препоручујемо
ПИЛОТИ, СПАС СА НЕБА: Хеликоптерски сервис РС ове летње сезоне ради пуном паром
01. 08. 2022. у 13:20
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)