КАРАН: Имовина је власништво Републике Српске и тако ће и остати

Novosti online

04. 10. 2023. у 17:00

МИНИСТАР унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран изјавио је данас да је имовина уставно позиционирана као имовина Републике Српске и тако ће и остати.

КАРАН: Имовина је власништво Републике Српске и тако ће и остати

Фото: Д. Поздеровић

Каран је истакао да је имовина решена Уставом БиХ и све што није у надлежности БиХ у надлежности је ентитета, као што је у надлежности ентитета и имовина.

Нагласио је да је БиХ новонастала државна заједница, први пут настала 1995. године.

- Република Српска и Федерација су унеле своје капацитете у новонасталу БиХ, укључујући капацитет имовине. За нас је имовина недвосмислено, јасно и чисто, не зато што ми то хоћемо и кажемо, него уставно позиционирана као имовина Републике Српске и тако ће и остати - истакао је Каран.

(РТРС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: Велики и добри наш!

КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"

ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.

28. 12. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе