У НЕЗАКОНИТОМ ПРЕЛАСКУ 9.000 ЉУДИ: Гранична полиција БиХ не стаје у борби против крујумчарења људи

Владимир Митрић
Владимир Митрић

27. 10. 2023. у 12:32

ПРИПАДНИЦИ Граничне полиције БиХ су последњих неколико месеци у незаконитом преласку и у покушају незаконитог преласка државне границе открили више од 9 000 особа, што је за готово 30 одсто више него у истом раздобљу прошле године.

У НЕЗАКОНИТОМ ПРЕЛАСКУ 9.000 ЉУДИ: Гранична полиција БиХ не стаје у борби против крујумчарења људи

Фото:В.Митрић

Највише затечених особа су држављани Афганистана, Турске, Пакистана, Марока, Сирије, Ирака, Бангладеша. Највећи број незаконитих миграната откривен је изван подручја граничних прелаза, односно у граничном појасу.

Од самог почетка мигрантске кризе највише незаконитих покушаја улазака у Босну и Херцеговину је у зони одговорности Теренског уреда исток – Вишеград на подручју које покривају јединице граничне полиције Зворник, Вишеград и Хум – Фоча.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници