ДОДИКОВА ПОСЛЕДЊА ПОНУДА САРАЈЕВУ: Ако је могуће вратите нас на слово Дејтона, ако није могуће ми нећемо да живимо у овој земљи

Novosti online

09. 12. 2023. у 14:20

НЕ прихватамо унитарну и централизовану БиХ и не желимо да испуњавамо западне жеље, поручио је председник Републике Српске Милорад Додик у Бањалуци на Међународној конференцији "Република Српска: Поштовање суверенитета и Дејтонског споразума".

ДОДИКОВА ПОСЛЕДЊА ПОНУДА САРАЈЕВУ: Ако је могуће вратите нас на слово Дејтона, ако није могуће ми нећемо да живимо у овој земљи

Фото: В. Трипић

- Ако је могуће вратите нас на слово Дејтона, ако није могуће ми нећемо да живимо у овој земљи. Ми имамо право на самоопредељење. Једини начин да очувамо дејтонску позицију Републике Српске је самостална Република Српска - рекао је Додик.

Подсетио је да се у Српској сада под санкцијама САД-а налази највише руководство и истакао да се види да Америка жели силом да промени понашање

- Унитаризација БиХ доводи до расељавања Срба са ових простора. А знамо да су Хрвати у БиХ национална мањина. Значи, разваљује се Дејтон - јасан је Додик.

БОНУС ВИДЕО: Милан Васић дирнут гусларским наступом у Коларцу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (0)

СВЕСТАН САМ СЕБЕ, А И ГОДИНА: Слукас открио када ће тачно у пензију