КАРАВАН МИМОЗЕ ТРАДИЦИОНАЛНО ПОСЕТИО ТРЕБИЊЕ: Жути цвет и весело друштво обрадовали Требињце
КАРАВАН мимозе из Херцег Новог са мажореткињама и градском музиком обилази регион, а ни ове године весело друштво из Црне Горе није заобишло Требиње, како би комшије позвали на 55. "Празник мимозе".

Д. Цураћ
Након наступа вокалне групе "Лира" на платоу испред хотела "Леотар", дефиле каравана са уличном градском музиком, ансамблом мажореткиња и тромбоњерима, уз дељење гранчица мимозе окупљеним грађанима, кренуо је преко Каменог моста и Дучићеве улице до платоа испред Културног центра Требиње, где је одржан пригодан програм.
- Желимо да пренесемо широм региона топлу медитеранску атмосферу, а у Требињу се осећамо као у свом граду. Пред нама је 55. "Празник мимозе" на којем очекујемо велики број гостију, припремљен је богат програм и знамо да и Требињци тај празник са радошћу посећују - рекао је Павле Ђуровић, члан Градске музике Херцег Нови.
Заштитни знак овог празника су свакако мажореткиње, које не крију да са великим поносом и љубављу сваке године учествују у промоцији свог града.
- Понекад јесте тешко и напорно, потребно је и велико одрицање, али када се нешто ради са љубављу, онда то није обавеза, већ уживање. Мажореткиње и јесу симбол, како Празника мимозе - тако и Херцег Новог, али су наше мажоретке и најстарије у југоисточној Европе и као такве су, уз гране мимозе, уједно и најлепши букет препознатљив где год да крену - рекла је Валентина Кулиновић, председница Мажореткиња и градске музике Херцег Нови.
Отварање 15. фебруара
ОТВАРАЊЕ "Празника мимозе" је 15. фебруара, а организатори манифестације - Општина Херцег Нови, Туристичка организација из овог места и Јавна установа културе "Херцег фест" до 3. марта најавили су више од 70 музичких, забавних, културних, гастро, дечијих и спортских програма.
Шареном каравану из Херцег Новог обрадовали су се бројни Требињци свих генерација.
- Сваке године наше комшије улепшају нам ове зимске дане. Ево, и овај пут поклопило се лепо време, тако да смо имали осећај да смо управо у Херцег Новом. Породично често одлазимо у тај град, а тако ће бити и за неколико дана када почне "Празник мимозе" - рекла нам је Наташа из Требиња.

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

"ПРОМЕНИО ЈЕ ЛИЧНИ ОПИС": Жељков син тврдио да му је отац жив
МНОГЕ је изненадила изјава најстаријеф сина Жељка Ражнатовића Аркана, Михајла да је његов отац жив.
17. 08. 2025. у 16:16
Коментари (0)