ДОДИК СА ПУТИНОМ У КАЗАЊУ: Српска је наш пријатељ, хвала што подржавате Русију; Одбијамо да се придружимо санкцијама Запада, нећемо у НАТО
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик састао се са руским председником Владимиром Путином у Казању.
Фото: РТРС/Принтскрин
Република Српска је наш пријатељ, хвала што подржавате Русију. Сарадња Русије са Републиком Српском везана је за различите правце, истакао је председник Руске Федерације Владимир Путин после састанка.
- Захвални смо вам на томе што одржавате односе са Русијом. Радићемо још више на нашим добрим односима и увек сте добродошли у Руску Федерацију - поручио је Путин.
Путин се захвалио Додику што је у својству почасног госта стигао на отварање "Игара будућности".
- Искрено да вам кажем не знам како ће то све изгледати. У сваком случају "Игре будућности" су леп догађај и нама је веома драго да видимо наше пријатеље из Републике Српске - рекао је Путин.
Путин је додао да ће и ова посета делегације Српске и Додика дати допринос међусобној сарадњи.
- И ми ћемо моћи искористити и разматрати билатералне односе у различитим правцима - додао је Путин.
- Одбијамо да се придружимо санкцијана Запада према Русији и нећемо у НАТО, истакао је председник Републике Српске Милорад Додик током састанка са руском председником Владимиром Путином у Казању.
- Потврђујемо добро односе које Српска има и гаји према руској држави и према вама. Оно што ми радимо у садашњим околностима, одбијамо вило какву могућснот да се придружимо санкцијама Запада према Русији - рекао је Додик.
Истакао је да Запад жели да издејствује то сваки дан.
- Поготово без оклевања одбијамо да се придружимо чланству у НАТО - јасан је био Додик.
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"
РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.
29. 10. 2025. у 17:43
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
ОДБРУСИЛА ЦАРИНИКУ: Гоцу на граници назвали Рашином мамом
ПЕВАЧИЦА без длаке на језику говори о односу са супругом Рашом Новаковићем, увек се са шалом осврћући на разлику у годинама која је многима била главна тема на почетку њиховог забављања.
31. 10. 2025. у 18:35
Коментари (1)