КАДЕТИ 25. класе Полицијске академије и 11. класе за Специјалну антитерористичку јединицу (САЈ) Министарства унутрашњих послова (МУП) Републике Српске положили су јуче заклетву у Залужанима код Бањалуке у присуству званичника Српске. Заклетву је положио 251 кадет Полицијске академије и 10 кадета САЈ-а, након чега им је уручено уверење о завршетку полицијске обуке и стручног оспособљавања, као и решење о распореду у службу.
ПОЖАР који је прекјуче захватио околину Требиња шири се услед ветра на оближњој планини Леотар, изјавио је данас заменик командира требињских ватрогасаца Неђо Ћук и додао да ватрогасци од ватре бране куће у селу Требијови.
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик поручио је да Томпсонов наступ у Загребу није био музички догађај, већ промоција ревизионизма, афирмација мржње, нетрпељивости, слављење злочина и оних који су злочине чинили.
Меморијални центар Републике Српске објавио је сведочење Александра Лончаревића о трагичној судбини његове седамнаестогодишње сестре Љиљане Илић Лончаревић, коју су у шестом месецу трудноће убили припадници муслиманских формација из Сребренице 20. јула 1992. године.
ШЕФ Клуба посланика СНСД-а у Представничком дому Парламентране скупштине БиХ Сања Вулић поручила је Елмедину Конаковићу да је човек без принципа, визије и интегритета, те да би, када већ помиње председника Републике Српске Милорада Додика, било добро да се најпре запита шта значи изборна воља грађана.
БРАЋА, петогодишњи Александар и дванаестогодишњи Радисав Димитријевић, убијени су у изненадном нападу муслиманских снага на Скелане у јануару 1993. године.
Коментари (0)