ХРВАТСКА ОДБИЈА САРАДЊУ ПО ПИТАЊУ ТРГОВСКЕ ГОРЕ: Савет министара БиХ тражи међународну правну помоћ

САВЕТ министара усвојио је извештај о раду Експертског и Правног тима у вези с проблематиком одлагања радиоактивног отпада и истрошеног нуклеарног горива на локацији Черкезовац, а министар спољне трговине и економских односа Сташа Кошарац рекао је да је хрватска страна потпуно одбила да сарађује и да дели информације.

ХРВАТСКА ОДБИЈА САРАДЊУ ПО ПИТАЊУ ТРГОВСКЕ ГОРЕ: Савет министара БиХ тражи међународну правну помоћ

Трговска гора фото ДПоздеровић

Кошарац је нагласио да понашање Хрватске додатно проблематизује све и да потврђује став да Хрватска не одустаје, и поручио да ни БиХ неће одустати и најавио да ће ускоро бити расписан конкурс за јавни позив за међународну правну канцеларију.

- Изјава премијера Хрватске Андреја Пленковића да до 2028. године неће ништа радити није тачна - рекао је Кошарац након седнице Савета министара.

Он је нагласио да је циљ онемогућити Хрватску на том плану и навео да су данас подржани напори Министарства спољне трговине и економских односа у Савјету министара у координацији са ентитетским министарствима и другим тијелима.

- Било је предлога неких реципрочних мера. Мислим да ни ми од реципрочних мера нисмо одустали - рекао је Кошарац.

Буџет

ГОВОРЕЋИ о буџету институција и међународних обавеза БиХ, Кошарац је навео да постоје информације да је Министарство финансија и трезора у коначној фази усаглашавања са одређеним ресорним министрима.

- Мислим да ће се то врло брзо наћи на седници Савета министара. Сматрам да је важно усагласити структуру буџета - рекао је Кошарац.

Он је додао да Хрватска на овај начин нарушава билатералне односе.

- Нама је важно сачувати здравље људи у 13 општина како у Републици Српској, тако и у Федерацији БиХ - истакао је Кошарац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ВИШЕ ОД МЕДАЉЕ: Олимпијски дух који инспирише генерације