РУДНИК И ТЕРМОЛЕКТРАНА ГАЦКО У СВЕ ВЕЋИМ ПРОБЛЕМИМА: Радници забринути за судбину гатачког гиганта

Дубравко Цурац

03. 08. 2024. у 05:00

НАКОН што је синдикат Рудника и термоелектране (РиТЕ) "Гацко" тражио заједнички састанак са председником Владе Српске, ресорним министром, управама ЕРС-а и РиТЕ "Гацко", а поводом тешке ситуације у том предузећу, огласио се и директор РиТЕ Гацко Максим Скоко.

РУДНИК И ТЕРМОЛЕКТРАНА ГАЦКО У СВЕ ВЕЋИМ ПРОБЛЕМИМА: Радници забринути за судбину гатачког гиганта

Д. Цураћ

 

Он је најавио да ће радни састанак бити одржан већ следеће седмице са управом "Електропривреде" и синдикатом.

- Да би радници наставили да остварују сва законом и колективним уговором предвиђена права, важна је посвећеност функционисању предузећа и "Електропривреде" у целини, а самим тим и сигурности снабдевања електричном енергијом грађана и привредника у Српској. Управа овог предузећа неуморно ради на решавању свих питања запослених, али и самог предузећа, који су се годинама гомилали - истакао је Скоко.

Скоко је напоменуо да се ове године редовни ремонт скраћује за 15 дана, као и да се у континуитету решавају наслеђени проблеми из претходног периода, који се у једном оваквом колективу не могу решити преко ноћи.

Синдикат се пре нешто више од 10 дана огласио са саопштењем у којем је наведено да се гатачки гигант налази у алармантној ситуацији.

На страни радника

ПРЕДСЕДНИК Српске Милорад Додик разговарао је са помоћником директора РиТЕ "Гацко" Срђаном Миловићем о ситуацији у електроенергетском систему, и навео да очекује да руководство Термоелектране активно решава проблеме. Додик је рекао да разлоге за то треба тражити у управи и руководству, али је нагласио да је увек на страни радника.

- Неприхватљиво је да постоје проблеми са радницима и тражим да руководство то промптно реши - написао је Додик на мрежи "Икс".

- Као што је познато, ТЕ Гацко се налази у незавидној ситуацији, како финансијској, тако и у организационој, а с повећаним трошковима производње, смањеном снагом на мрежи, великим обавезама према добављачима и ниском производњом откривке и угља - наводи се у саопштењу синдиката.

Представнци радника у том саопштењу навели су и своје захтеве - моменталну уплату доприноса за јунску плату, наплату свих дуговања према радницима по Колективном уговору и Закону, и хитан заједнички састанак.

 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Земља је у опасности: Алармантно упозорење Путиновог сарадника