МИТРОПОЛИТИ ФОТИЈЕ НА СЛАВИ УГЉЕВИКА: Локалне заједнице снаже Републику Српску
Митрополит зворничко-тузлански Фотије на данашњој крсној слави општине Угљевик-Свете Петке Параскеве рекао је да ова локална заједница даје наду српском народу за опстанак и очување Републике Српске.
фото В Митрић
Срби пред собом, рекао је митрополит Фотије, као народ имају два пута.
-Да будемо ово што смо вековима били, да идемо уским путем православља, светосавља и уским путем своје освештане традиције. Да чувамо своје писмо, језик, културу, традицију, обичаје и све оно што нас је народом чинило и чини великим народом у историји-рекао је митрополит Фотије.
Срби према митрополитовим речима не треба ником да буду подрњђени и ни у каквим савезима, нити политичким нити војним.
-Срби треба да живе самостално, слободно и да се боримо колико можемо да са свима контактирамо и да никога не одбацујемо да не будемо послушници једних а против других. Наш пут је самостална српска држава и самостална српска црква-рекао је митрополит Фотије.
Са друге стране, миторполит Фотије упозорава, да се Србима нуди пут широк, посут цвећем и ружама, епим жељама, наговјештајима да ће јести златним кашикама и каже да је то пут Европске уније, новог светског поретка.
-Ту би се изгубили. Онај ко жели добро свом народу не би то изабрао. Искуство људи који живе на западу нам то говори-рекао је митрополит Фотије.
Митрополит Фотије захвалио је за сву сарадњу начелнику Василију Перићу, и рекао да Перића сматра пријатељем и додао да ће исто сарађивати са новим начелником Драганом Гајићем.
Начелник Угљевика Василије Перић честитао је крсну славу Угљевичанима и парохији Угљевичкој, а митрополиту Фотију захвалио јер увек сабира Србе у молитви, литургији и љубави.
-Хвала вам високопреосвећени митрополите што сте нас данас сабрали у радости наше крсне славе Свете Петке Парскеве, хвала вам на дивним порукама и поукама. Хвала вам и што желите да у будућности Угљевик постане град. То је одраз не само хармоније односа између наше локалне самоуправе и Свете цркве него је то пре свега резултат жара духовности у свима нама и у нашем народу подмајевчког краја. Хвала вам од свега срца за све што чините за верни народ и цркву-рекао је Перић.
Начелник Перић је посебно захвалио Угљевичанима на сарадњи и подршци.
-Новом начелнику желим успешан и плодотворан рад у наредном пеироду и да наш Угљевик увијек буде напредна средина-закључио је Перић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)