ДОДИК: Садашња америчка администрација хтела да загорча живот Трампу
РУСИЈА има суверено право да се брани након украјинског напада на њену територију америчким ракетама дугог домета, али не верујем да ће доћи до нуклеарне екслације, изјавио је председник Републике Српске Милорад Додик.

Фото: Петар Милошевић
- Верујем да би тек у некој крајњој нужди могло доћи до нуклеарне ескалације. Не верујем да је сада то могуће. Исто тако мислим да све зависи од тога на који начин ће се то користити и употребљавати. Очигледно је да је садашња америчка администрација хтела да загорча живот новоизабраном председнику САД Доналду Трампу због његових најава да би могло доћи до брзог решења везаног за Украјину - рекао је Додик.
Предсједник Српске је напоменуо да је "свако нормалан сада више забринут због могуће ескалације него пре неколико дана када је владало опште очекивање да ће доћи до прекида сукоба и да ће нова администрација нешто успети да уради".
- Сада видимо да је постојећа администрација донела одлуку да да сагласност за гађање руске територије далекометним ракетама. Лично сматрам да Русија има право да се брани и да је јасно рекла на који начин ће се односити по том питању. Нисам срећан што је неко донео одлуку и што су те ракете испаљене. Русија има суверено право да брани територију и она ће одредити начин на који ће то учинити. Ово је озбиљан тег на могућност договора - поручио је председник Српске.
(РТРС)
Препоручујемо

СВЕ ИДЕ ПО НАЈГОРЕМ СЦЕНАРИЈУ ЗА ЗЕЛЕНСКОГ: Украјина губи на бојном пољу
20. 11. 2024. у 21:55

ЕКОНОМИСТ: Украјина ће морати да се помири са припајањем нових региона Русији
20. 11. 2024. у 20:45

НОВИ ДЕТАЉИ НАПАДА НА СЕВЕРНИ ТОК: Залужниј хтео да изврши диверзију и у Црном мору
20. 11. 2024. у 18:06

ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ БИ-БИ-СИ-ЈА О ТРАМПУ МЛАЂЕМ: За нас је важно да превазиђемо оптерећења из 1999. године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима из Палате Србија, а питање му је поставио новинар Би-Би-Си-ја о сусрету са Доналдом Трампом Млађим.
14. 03. 2025. у 19:17

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)