КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА ТРЕБИЊСКОГ ПАРЛАМЕНТА: Бутулија на челу Скупштине
ЗДРАВКО Бутулија, одборник СНСД, изабран је за новог председника Скупштине града Требиња. Бутулија је добио поверење 23 одборника, док су четири била против. Бутулији је ово пети одборнички манадат.
Д. Цураћ
- Прво да се захвалим СНСД који ме је кандидовао на ту важну функцију. Желим да захвалим и свим одборницима који су били за моје именовање, али и онима који су били против јер то је њихово демократско право. Надам се да ћемо заједнички радити у интересу грађана Требиња, доносити најбоље одлуке у доброј атмосфери, а то од нас очекују грађани који су нам дали поверење - истакао је Бутулија.
Против избора Бутулије за председника градског парламента била је Милица Радовановић (СДС - Воља народа).
- Гласала сам против не зато што је Здравко Бутулија предложен већ зато што није испоштован члан 22. Пословника о раду Скупштине, који подразумева да су о избору кандидата за ту функцију неопходне консултације са свим политичким партијама и одборницима, што није учињено - појаснила је Радовановићева.
Честитке Бутулије упутио је и градоначелник Требиња Мирко Ћурић, који је за заменика градоначелника предложио Дражена Бошковића из СП, који је и у претходне четири године обављао ту функцију. И за Бошковића су гласала 23 одборника.
Без предлога
КАКО је навео председник Комисије за избор и именовање, Лука Петровић (СНСД), потпредседник локалног парламента није биран, јер није пристигао ниједан предлог. То ће бити учињено на некој од наредних седница.
- Хвала грађанима који су нам указали поверење и у наредне четири године. Моја сарадња са Бошковићем била је одлична и зато је он предложен да и даље обавља ту функцију - нагласио је Ћурић.
На првој седници била је присутно 27 одборника од 29 колико чини требињски парламент. За два одборника нису стигли сертификати из ЦИК БиХ.
Препоручујемо
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)