ОЧЕКИВАНА ПОЛИТИЧКА КРИЗА У ГАЦКУ: Ништа од скупштинске већине

Дубравко Цурац

13. 12. 2024. у 11:40

КОНСТИТУТИВНА седница СО Гацко прекинута је након полагања заклетве одборника, јер није утврђена скупштинска већина.

ОЧЕКИВАНА ПОЛИТИЧКА КРИЗА У ГАЦКУ: Ништа од скупштинске већине

Д. Цураћ

 Председавајући седнице, најстарији одборник Рајко Паповић (Прва СДС), саопштио је да не постоје оверени потписи најмање 10 одборника потребних за формирање већине, и заказао ново заседање за 20. децембар.

На локалним изборима СДС и СНСД освојили су по шест мандата, док је СПС освојио три, а ПДП, ДНС, ДЕМОС и Прва СДС по један мандат. Кључни тас на ваги у овом процесу су три одборника СПС, који је упутио званичан позив Савезу независних социјалдемократа (СНСД) на састанак ради формирања већине, али је остао без одговора.

- Имајући у виду досадашњу сарадњу, како на републичком нивоу тако и у мандату 2020-2024, у којој смо заједно партиципирали у локалној власти, позивамо вас на састанак са дневним редом - Формирање скупштинске већине у СО Гацко у мандату 2024-2028 - наводи се у допису СПС.

На другој страни Срђан Миловић, први човек гатачког СНСД, поручио је да та странка неће учествовати у новој скупштинској већини. Додаје да одговорност за формирање већине треба да преузму странке које су током избора пружале подршку Вукоти Говедарици, новом начелнику општине.

- Не видим разлога да дође до поновних избора јер су грађани већ рекли кога подржавају. Само неодговорни представници странака могу сада да праве кризу. Изгледа да се неко препао власти па покушава одговорност пребацити на оне који нису добили подршку - рекао је Миловић.

Начелник се бави проблемима

ДОК политичке партије воде битку за позиције у парламенту, нови начелник Гацка Говедарица каже да је тренутно фокусиран на решавање огромних финансијских проблема које је наследио.

- Приоритет ми није пошто-пото стварање већине у скупштини, него решавање акутних проблема, као што су ребаланс буџета и исплате примања радника - каже Говедарица.

Ако у року од три месеца не буде формирана већина, процес прелази у надлежност Министарства управе и локалне самоуправе РС, а потом Владе РС и НС РС, која може донети одлуку о расписивању ванредних избора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

СУПРОСТАВЉАЊЕ руској агресији, некада једна од кључних тачака Националне одбрамбене стратегије из 2022. године током администрације Џозефа Бајдена, три године касније више није међу најважнијим приоритетима Сједињених Америчких Држава.

01. 04. 2025. у 12:17

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Погинуо чувени спортиста - падобран му се није отворио!